Всемирный день сердца. Информация Всемирной организации здравоохранения
Дата: 30 сентября 2007 года
Место проведения: отмечается во всем мире
Сердечно-сосудистые заболевания, включая инфаркт и инсульт, являются основной причиной смерти в мире — они уносят 17,5 миллиона человеческих жизней в год. Всемирный день сердца был учрежден с целью обеспечения общественной осведомленности в отношении факторов риска развития сердечных заболеваний и инсульта и содействия их профилактики.
Во всем мире насчитывается 155 миллионов детей с избыточным весом и ожирением. Родители могут повлиять на эту ситуацию и помочь своим детям путем снижения воздействия основных факторов риска развития сердечных заболеваний и инсульта. Так, например, они могут контролировать вес детей, обеспечивая их здоровое питание и регулярную физическую активность. Вот почему для Всемирного дня сердца в этом году выбрана тема «Объединим наши силы для здоровых сердец».
В партнерстве с ВОЗ Всемирная федерация сердца организует мероприятия более чем в 100 странах. В число этих мероприятий войдут проверки здоровья, организованные прогулки, забеги и занятия фитнессом, публичные лекции, спектакли, научные форумы, выставки, концерты, фестивали и спортивные состязания.
З 23 по 28 вересня 2007 року в Києві буде проведений міський оздоровчо-інформаційний тиждень «Здорове серце»
Урочисте відкриття тижня відбулось 23 вересня о 12.00 біля арки Дружби Народів Центрального парку культури і відпочинку Києва.
Під час проведення тижня вимірювання артеріального тиску будуть організовані на 150 пунктах в лікувальних закладах, додатково до кабінетів долікарняного прийому, на промислових підприємствах, в офісах, мережі магазинів «Фокстрот», бібліотеках, музеях.
На початку цього року масові вимірювання артеріального тиску у перехожих на вулицях, в магазинах, метро (220 пунктів) привернули увагу багатьох киян. У 40% з 10 тисяч обстежених осіб був виявлений підвищений артеріальний тиск. Більше чверті з них (27%) — не знали про високі цифри свого тиску, серед чоловіків цей показник становив майже третину (31%).
Уявити профілактичну медицину без обговорення проблеми гіпертонії (коли артеріальний тиск вищий, ніж 140/90 мм рт.ст.), неможливо. В країнах Євросоюзу виділено окремий медичний фах — спеціаліст з артеріальної гіпертензії. В нашій країні, яка знаходиться на першому місті в Європі по смертності від серцево-судинних захворювань, проведені копіткі дослідження причин цієї хвороби. Вчені Національного наукового Центру «Інститут кардіології ім. акад. М.Д. Стражеска» АМН України показали, що серед хворих на гіпертонічну хворобу 88,5% вживають алкогольні напої, 40,1% чоловіків і 5,6% жінок — курять, 42% — мають надлишкову масу тіла, а 35% — страждають на ожиріння. В більшості випадків перелічені фактори ризику поєднуються. Серед головних висновків дослідження такі. 1. Смертність від серцево-судинних захворювань в регіоні обумовлює, головним чином, артеріальна гіпертензія. 2. Ізольована артеріальна гіпертензія (верхній тиск перевищує 140 мм.рт.ст., а нижній – менше за 90) підвищує рівень загальної смертності в 4,5 рази у чоловіків та в 2 рази у жінок. 3. Ризик загальної смертності суттєво зростає при наявності у одного хворого декількох факторів ризику одночасно. Підвищений артеріальний тиск потребує постійної уваги, обстеження та відповідної корекції.